Πέμπτη, 2 Μαΐου, 2024

Νίκη μετά από δύο μήνες για ΠΑΟΚ (video)

H… γλυκιά γεύση της νίκης, μετά από δύο μήνες με συνεχείς ήττες, απόλαυσε σήμερα, στο PAOK Sports Arena, στην έναρξη των Play Out της Basket League, με αντίπαλο τον Απόλλωνα Πατρών, ο ΠΑΟΚ. Ο «Δικέφαλος» επικράτησε με 87-63, «καθαρίζοντας» το παιχνίδι στην τέταρτη περίοδο και τους Μίχαλ Μίχαλακ, Νίκο Τσιακμά να βάζουν την… υπογραφή τους, σε αυτό το διάστημα.

Ο Πολωνός γκαρντ τελείωσε το ματς με 17 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα και ο Έλληνας πόιντ γκαρντ είχε 13 πόντους, 2 κλεψίματα. Χαρακτηριστικό για τους «ασπρόμαυρους» αποτέλεσε πως έχασαν τη μάχη στη ρακέτα (μάζεψαν 24 ριμπάουντ, με τους Αχαιούς να είναι στα 42, 13 εκ των οποίων επιθετικά), έκαναν, όμως, μόλις 4 λάθη (όλα στο δεύτερο ημίχρονο).

Δολοφονία Λυγγερίδη: Ολοένα σφίγγει ο κλοιός-νέοι διάλογοι στη δημοσιότητα

Σε ακόμη μια σύλληψη προχώρησε η ΕΛ.ΑΣ. για τα επεισόδια στο Ρέντη και τη δολοφονία του αστυνομικού Γιώργου Λυγγερίδη. Όπως...