Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

Το πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε ο ΠΑΟΚ

Για την 3η αγωνιστική της Α1 Πόλο ανδρών, ο ΠΑΟΚ υποδέχτηκε το μεσημέρι της Τετάρτης 4 Οκτωβρίου, στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο, το ΝΟ Βουλιαγμένης, γνωρίζοντας την ήττα με 11-16.

Στο πρώτο οκτάλεπτο, οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, με τον ΠΑΟΚ να βγάζει το μαχητικό του πρόσωπο, μην αφήνοντας τους φιλοξενούμενους να ξεφύγουν στο σκορ.

Το πρώτο οκτάλεπτο ολοκληρώθηκε στο 3-4. Στο δεύτερο οκτάλεπτο, ο ρυθμός ανέβηκε, ο ΝΟΒ δημιούργησε μικρό σερί, με τον Δικέφαλο να προσπαθεί να επανέλθει στο σκορ. Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε στο 5-10.

Στην επανάληψη, ο ΠΑΟΚ προσπάθησε την ανατροπή, ρισκάροντας πολύ στο αμυντικό κομμάτι, κάτι το οποίο έδωσε χώρους στους φιλοξενούμενους. Το τελικό του τρίτου οκταλέπτου, 7-15, έδωσε προβάδισμα στον ΝΟΒ, με το τελικό 11-16 να μη δίνει τη νίκη στον Δικέφαλο.

Τα οκτάλεπτα: 3-4, 2-6, 2-5, 4-1

Ετοιμάζεται για το αντίο ο Βιεϊρίνια

Τρείς αγωνιστικές απέμειναν για το τέλος της φετινής σεζόν του ΠΑΟΚ, τρείς «τελικοί» τους οποίους πρέπει να κερδίσει ώστε...