Πέμπτη, 2 Μαΐου, 2024

«Σεισμός» για τον θρίαμβο της Σέλτικ! (video)

Η Σέλτικ κέρδισε με 2-1 την Ρέιντζερς, το ντέρμπι της Γλασκώβης, για την 21η αγωνιστική της Πρέμιερσιπ και βρίσκεται ολομόναχη στη πρώτη θέση με 51 βαθμούς.

Οι Κέλτες προηγήθηκαν στο 25ο λεπτό, με τον Πάουλο Μπερνάρντο. Φυσικά, μόλις η μπάλα χτύπησε τα δίχτυα, ακολούθησε πανδαιμόνιο, με τους παίκτες των πρωταθλητών Σκωτίας να πανηγυρίζουν μπροστά στους οπαδούς τους, οι οποίοι, εκστασιασμένοι, γκρέμισαν τις διαφημιστικές πινακίδες.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς, διπλασίασε τα τέρματα της με τον Φουρουχάσι. Τα νεύρα δεν έλειπαν σε ένα ακόμα μια ντέρμπι, με τον Μπάλογκαν να αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 71′, αφήνοντας την Ρέιντζερς με δέκα παίκτες.

Οι φιλοξενούμενοι πάντως, βρήκαν γκολ στο 88΄με το Ταβερνιέρ αλλά ήταν αργά για να διεκδικήσουν κάτι περισσότερο, με το ματς να ολοκληρώνεται 2-1.

Η γκολάρα του Ντεσπόντοφ πήρε βραβείο!

Tην, έξοχη, εκτέλεση του Κίριλ Ντεσπόντοφ κόντρα στον Παναθηναϊκό ανέδειξαν ως το κορυφαίο γκολ του Μαρτίου οι φίλοι του...