Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

Ισοφάρισε προσωρινά ο Σβαμπ (video)

Σε αρκετές αλλαγές προχώρησε ο Ράζβαν Λουτσέσκου στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου στον φιλικό αγώνα του ΠΑΟΚ κόντρα στην Γκόου Αχέντ Ιγκλς. Εκτός αγωνιστικού χώρου πέρασαν οι Ζίβκο Ζίβκοβιτς, Ιβάν Νέσμπεργκ, Γουίλιαμ Τροστ Έκονγκ και Μπράντον Τόμας, ενώ τη θέση τους στον αγωνιστικό χώρο πήραν οι Ταλιχμανίδης, Μιχαηλίδης, Κουλιεράκης, Κωνσταντέλιας και Γκορντεζιάνι.

Μάλιστα, το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με… γκολ για τον Δικέφαλο, αφού ο Στέφαν Σβαμπ ισοφάρισε με κεφαλιά στο 48ο λεπτό. Οι «ασπρόμαυροι» κέρδισαν κόρνερ στο 46ο λεπτό, με τον Τάισον να υποδέχεται τη μπάλα και να τη «σερβίρει» στον Σβαμπ, ο οποίος με κεφαλιά έκανε το 1-1.

Στο 70ό λεπτό ο Αντεκάνιε με ωραίο φαλτσαριστό σουτ, έκανε το 2-1 για τους Γκόου Αχέντ Ίνγκλις.

Δείτε παρακάτω το στιγμιότυπο από την ισοφάριση του ΠΑΟΚ:

Ετοιμάζεται για το αντίο ο Βιεϊρίνια

Τρείς αγωνιστικές απέμειναν για το τέλος της φετινής σεζόν του ΠΑΟΚ, τρείς «τελικοί» τους οποίους πρέπει να κερδίσει ώστε...