Τετάρτη, 1 Μαΐου, 2024

Το τελευταίο «διπλό» στο Περιστέρι

Δύο ήττες στις ισάριθμες τελευταίες επισκέψεις του στο Περιστέρι μετράει ο ΠΑΟΚ. Πέρσι ο Ατρόμητος του είχε κάνει τη ζημιά με τα δύο γκολ του Κουλούρη. Ένα χρόνο νωρίτερα, ο Δικέφαλος «κατάφερε» να χάσει, κι ενώ στο 82΄ είχε προηγηθεί 2-1 με τον Ουάρντα, δεχόμενος δύο γκολ στα τελευταία λεπτά από τους Χαρίση και Νάτσο.

Η τελευταία εκτός έδρας νίκη επί του Ατρόμητου σημειώθηκε στις 14 Σεπτεμβρίου 2019. Τότε ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε στο Περιστέρι με τα γκολ των Ακπομ (17΄) και Μάτος (22΄), ο Ατρόμητος ισοφάρισε με γκολ του Βέλλιου, μέχρι που ο Κρέσπο έδωσε τη νίκη στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.