Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

Το… ποίημα του Βιεϊρίνια στην Τρίπολη (video)

Ο ΠΑΟΚ την Κυριακή (23/10) θα φιλοξενήσει τον Αστέρα Τρίπολης στο γήπεδο της Τούμπας, για την 8η «στροφή» της Super League.

Μία από τις αναμετρήσεις που έχουν ξεχωρίσει ανάμεσα στις δύο ομάδες είναι αυτή στην Τρίπολη την σεζόν 2018-19.

Πιο συγκεκριμένα ο Δικέφαλος κατάφερε να επικρατήσει επί των Αρκάδων με σκορ 0-3, για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης ο Βιεϊρίνια με μία εξαιρετική εκτέλεση φάουλ νίκησε τον Παπαδόπουλο και έκανε το 1-0 για την ομάδα του Ράζβαν Λουτσέσκου.

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα του στο 69′, χάρις σε γκολ του Μαουρίτσιο. Ο Βραζιλιάνος εκμεταλλεύτηκε άψογα την κάθετη του Μπίσεσβαρ και με την μία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να διευρύνουν το σκορ, χάρη στο αυτογκόλ του Τριανταφυλλόπουλου στις καθυστερήσεις.

Συνθέσεις:

Αστέρας Τρίπολης (Γιώργος Παράσχος): Παπαδόπουλος, Κυριακόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης (71’ Φερνάντεθ), Κώτσιρας, Ιγκλέσιας (87’ Δουβίκας), Μουνάφο, Καλτσάς, Βαλιέντε, Τσιλιανίδης, Μανιάς

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Σάκχοφ, Μαουρίσιο, Πέλκας (71’ Ελ Καντουρί), Ζαμπά (77’ Λημνιός), Μπίσεσβαρ (86’ Τόσκα), Ακπόμ

Σίγασαν τα… κανόνια του ΠΑΟΚ

Οι τέσσερις πρώτοι σκόρερ του ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα, έχουν να βρουν δίχτυα αρκετό καιρό. Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου,...