Τρίτη, 21 Μαΐου, 2024

Το πάλεψε ο ΠΑΟΚ, αλλά…

Για τον πρώτο αγώνα της φάσης των «8» του CEV Women’s Challenge Cup, ο ΠΑΟΚ υποδέχτηκε στο PAOK Sports Arena, την γερμανική, Βισμπάντεν, από την οποία και ηττήθηκε με 0-3. Η ρεβάνς είναι προγραμματισμένη για την Τετάρτη 17 Ιανουαρίου στις 20:30 στην Γερμανία.

Από την αρχή του αγώνα η Βισμπάντεν έδειξε τις διαθέσεις της, με την Ουίλιαμς να είναι κατώτερη των περιστάσεων και ο Ζάκοτς να την αντικαθιστά στο 2-6. Από εκεί και πέρα οι Γερμανίδες έστησαν μια διαφορά (6-12 και 9-16) και έφτασαν εύκολα στο 0-1 με 18-25.

Στο δεύτερο σετ, ο ΠΑΟΚ ήταν πολύ καλύτερος σε σχέση με το πρώτο, με την Πολυνοπούλου να… κουβαλάει επιθετικά και την Τερζόγλου να μπλοκάρει αμυντικά. Η Βισμπάντεν είχε ένα μικρό προβάδισμα, με τον Δικέφαλο να φτάνει στην ισοφάριση με 22-22, όμως με 0-3 σερί των φιλοξενούμενων, οι Γερμανίδες έκαναν το 0-2 με 22-25.

Στο τρίτιο και τελευταίο σετ, η Βισμπάντεν εκμεταλλεύτηκε τα λάθη του ΠΑΟΚ και πήρε προβάδισμα με 5-12, με τις Γερμανίδες να μην αντιμετωπίζουν προβλήματα και να φτάνουν εύκολα στο 0-3 με 14-25.

Η επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Ντάρκο Ζάκοτς είναι προγραμματισμένη για το Κυριακή 14 Ιανουαρίου στις 19:00, όπου θα αντιμετωπίσει την Θέτιδα Βούλας για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Volley League.

ΠΑΟΚ – Βισμπάντεν: 0-3

Τα σετ: 18-25, 22-25, 14-25

Το τελευταίο γεύμα της ομάδας μπάσκετ! (pics)

Ήταν μία δύσκολη χρονιά, η οποία όμως ολοκληρώθηκε με όμορφο τρόπο. Σε ένα γεμάτο γήπεδο, με την ομάδα να...