Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

Τέλος η Ευρώπη για τον ΠΑΟΚ

Για τον επαναληπτικό αγώνα του Β’ γύρου του EHF European Cup , το τμήμα χάντμπολ ανδρών του ΠΑΟΚ υποδέχτηκε το μεσημέρι της Κυριακής (06/11) την Σεσβέτε, από την οποία γνώρισε την ήττα με 21-27.

Με τρία γκολ του Τάσου Τριανταφυλλίδη και ένα του Καβουσανάκη, ο ΠΑΟΚ πήρε προβάδισμα τριών τερμάτων νωρίς, 4-1.

Ο Δικέφαλος παίρνοντας σκορ από την περιφέρεια του, συνέχισε να διατηρεί το προβάδισμα των τριών τερμάτων, 8-5, το οποίο με δύο σερί γκολ του Τσαναξίδη έφτασε στα πέντε, 10-5.

Στα τελευταία λεπτά οι Κροάτες μείωσαν σε  12-9, όμως ο Τσαναξίδης έφερε το παιχνίδι στο 13-9, με το τελικό σκορ του πρώτου μέρους να είναι 13-10.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες πέτυχαν από ένα γκολ στα πρώτα λεπτά, 14-11, ωστόσο η συνέχεια ήταν διαφορετική.

Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν ένα «νεκρό» διάστημα μετά το 16-14, κάνοντας την ανατροπή με τον Ντουμένιτς, 16-17.

Ο Δικέφαλος απάντησε με τον Κουκμίση, 17-17, ωστόσο νέο σερί των Κροατών αύξησε την διαφορά, 17-23.

Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να επιστρέψει, ωστόσο η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε, με το τελικό 21-27 να μην δίνει την πρόκριση στον Δικέφαλο.

Την Τετάρτη (09/11), η ομάδα του Παναγιώτη Γούσιου θα αντιμετωπίσει εντός έδρας την ομάδα της ΑΕΚ, για την 6η αγωνιστική του φετινού πρωταθλήματος.

Ημίχρονο: 13-10

Τελικό: 21-27

Σίγασαν τα… κανόνια του ΠΑΟΚ

Οι τέσσερις πρώτοι σκόρερ του ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα, έχουν να βρουν δίχτυα αρκετό καιρό. Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου,...