Δευτέρα, 29 Απριλίου, 2024

Σημαντικό διπλό για ΠΑΟΚ

Για την 10η αγωνιστική της Volley League γυναικών, ο ΠΑΟΚ ταξίδεψε στην Αθήνα, προκειμένου να αντιμετωπίσει τον ΑΟ Μαρκόπουλου, του οποίου και επικράτησε με 0-3, δείχνοντας πως σιγά-σιγά βρίσκει ρυθμό! Πολύ δυνατά μπήκε από την αρχή του αγώνα ο ΠΑΟΚ, ο οποίος πήρε προβάδισμα με 8-11 και 10-14, το οποίο και αύξησε σε 11-18. Τελικά, ο Δικέφαλος έφτασε εύκολα στο 0-1 με 16-25.

Παρόμοιο και το δεύτερο σετ, με τις «ασπρόμαυρες» να παίρνουν προβάδισμα με 12-15, το οποίο το αύξησε στο 13-20, φτάνοντας επίσης εύκολα στο 0-2 με 17-25. Στο τρίτο και τελευταίο σετ, ο ΠΑΟΚ πήρε προβάδισμα με 6-10, το οποίο διατήρησε στα μέσα του σετ με 12-15. Όμως οι γηπεδούχες… ροκάνισαν την διαφορά σιγά-σιγά και έφτασαν στην ισοφάριση με 21-21.

Με μεγάλο άσσο της Οικονομίδου, οι «ασπρόμαυρες» έφτασαν στο 22-24 και με λάθος σερβίς των γηπεδούχων, πήραν το σετ με 23-25 και 0-3. Η επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Ντάρκο Ζάκοτς είναι προγραμματισμένη για την παραμονή των Χριστουγέννων (24/12) στις 18:00, όπου και θα υποδεχθεί την ΑΕΚ, για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Volley League, με το ντέρμπι των Δικεφάλων να ρίχνει αυλαία στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος.

Μαρκόπουλο – ΠΑΟΚ: 0-3

Τα σετ: 16-25, 17-25, 23-25

Κωνσταντέλιας: «Σήμερα το… ευχαριστήθηκα!»

Πολυτιμότερος παίκτης του ντέρμπι με την ΑΕΚ αναδείχθηκε ο Γιάννης Κωνσταντέλιας, σκόρερ δύο τερμάτων της ομάδας του. «Είχαμε χαρακτήρα. Από...