Πέμπτη, 2 Μαΐου, 2024

«Σφυροκόπησε» την Γιουνάιτεντ η Γουέστ Χαμ (video)

Για την 18η αγωνιστική της Premier League, η Γουέστ Χαμ επικράτησε 2-0 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο London Stadium και έπιασε την 6η θέση με 30 βαθμούς.

Η ομάδα του Έρικ Τεν Χάγκ έχασε μεγάλη ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο να ανοίξει το σκορ με τον Γκαρνάτσο να μην μπορεί να νικήσει σε τετ α τετ τον Αρεολά.

Στο δεύτερο μέρος τα Σφυριά μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και στο 72ο λεπτό έκαναν το 1-0 με τον Τζάρεντ Μπόουεν. Έξι λεπτά αργότερα ο Κούντους πήρε την μπάλα στη άκρη της περιοχής και με όμορφο σούτ διαμόρφωσε το τελικό 2-0 για τους γηπεδούχους.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα η Γιουνάιτεντ έμεινε στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα και αγνοεί την νίκη στα τελευταία τρία παιχνίδια.

Δικογραφία σε βάρος του Αλμέιδα για το επεισόδιο στην Τούμπα

Δικογραφία σχηματίζεται σε βάρος του προπονητή της ΑΕΚ Ματίας Αλμέιδα για όσα συνέβησαν μετά τη λήξη του αγώνα με...