Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

Πόλο: «Πλήρωσε» το τελευταίο οκτάλεπτο

Με 20-12 ηττήθηκε ο ΠΑΟΚ από τον Απόλλωνα Σμύρνης στην Αθήνα για την Α1 πόλο ανδρών.

Στο πρώτο οκτάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες με 4-4, ωστόσο στο δεύτερο οκτάλεπτο ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος, κλείνοντας το ημίχρονο με 7-9.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός του παιχνιδιού παρέμεινε σε υψηλά επίπεδα, κάτι το οποίο ευνόησε τους γηπεδούχους, οι οποίοι στο τέλος του τρίτου οκταλέπτου είχαν το προβάδισμα, 13-12. Στο τέταρτο οκτάλεπτο, ο Δικέφαλος δεν μπόρεσε να διεκδικήσει το κάτι παραπάνω, με το τελικό σκορ να είναι 20-12.

Τα οκτάλεπτα: 4-4, 3-5, 6-3, 7-0

Για τους φιλοξενούμενους αγωνίστηκαν οι Αϊβαλιώτης, Νταλάπας, Λασκαρίδης, Προσινικλής Ν., Καπράγκος 1, Κεχαλάρης 2, Τσολακούδης 1, Ξυλάς 1, Ντέλιτς 3, Προσινικλής Π. 1, Κούπμαν 3, Κουγιούνης, Σιορδίλης, Σάλεχ και Καρατζάς.

Την ερχόμενη Τρίτη ο ΠΑΟΚ πρόκειται να υποδεχθεί τον Ολυμπιακό.