Δευτέρα, 29 Απριλίου, 2024

Πήρε φόρα ο ΠΑΟΚ

Για την 14η αγωνιστική της Volley League ανδρών, ο ΠΑΟΚ αντιμετώπισε στην Πολίχνη τον τοπικό Πήγασο, του οποίου και επιβλήθηκε με 0-3.

Το πρώτο σετ ήταν αμφίρροπο, με τον Πήγασο Πολίχνης να μην αφήνει τους Υπερπρωταθλητές Ελλάδος να ξεφύγουν, με τον ΠΑΟΚ ωστόσο να μην χάνει το προβάδισμά του. Έτσι, έστω και οριακά ο Δικέφαλος κατάφερε να κάνει το 0-1 με δύσκολη επίθεση του Φαν Χάρντερεν και 23-25.

Το δεύτερο σετ ήταν εντελώς διαφορετικό. Ο ΠΑΟΚ στα μέσα του σετ κατάφερε να πάρει μια διαφορά ασφαλείας πέντε πόντων με 11-16, διατηρώντας το και στην συνέχεια με 16-22, για να φτάσει εύκολα στο 0-2 με ωραίο πέρασμα του Γαλιώτου και 17-25.

Στο τρίτο σετ, ο ΠΑΟΚ πήρε προβάδισμα με 7-11 και 10-14 και φάνηκε να… καθαρίζει εύκολα και αυτό το σετ, όμως ο Πήγασος επέστρεψε και μείωσε σε 16-17, ενώ στην συνέχεια ισοφάρισε σε 19-19.

Στην τελική ευθεία του σετ, ο Δικέφαλος με μια απίστευτη άμυνα του Κοκκινάκη και έναν άσσο του Ντεν Ντρις, πήρε ξανά προβάδισμα με 19-22 και έφτασε στο 0-3 με με μπλοκ του Λινάρδου και 21-25.

Η επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Γιόσκο Μιλενκόσκι, είναι προγραμματισμένη για την Δευτέρα 12 Φεβρουαρίου στις 17:00, όπου και θα υποδεχθεί στο PAOK Sports Arena τον Άθλο Ορεστιάδας, για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Volley League.

Πήγασος Πολίχνης – ΠΑΟΚ: 0-3

Τα σετ: 23-25, 17-25, 21-25

Μετάλλια και διακρίσεις για τους παλαιστές του ΠΑΟΚ!

Σε διεθνή τουρνουά συμμετείχαν τέσσερις παλαιστές του ΠΑΟΚ, πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσεις. Οι Απόστολος Τσιόβολος και Δημήτρης Ρωμανίδς αγωνίστηκαν στο Παγκόσμιο...