Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

Πάγωσε τον ΠΑΟΚ η Αμπερντίν

Ο ΠΑΟΚ δέχθηκε ψυχρολουσία στην Σκωτία, αφού οι παίκτες του Ράζβαν Λουτσέσκου είχαν την κατοχή, τον έλεγχο του αγώνα και τις ευκαιρίες κόντρα στην Αμπερντίν, ωστόσο «πλήρωσαν» δύο στιγμές αδράνειας.

Συγκεκριμένα στο 50ο λεπτό, οι παίκτες της Αμπερντίν σέντραραν από τα αριστερά για τους σκωτσέζους, ο ΠΑΟΚ δεν ήλεγξε σωστά τη φάση και ο Μιόφσκι άνοιξε το σκορ για το 1-0 κόντρα στη ροή του αγώνα.

Στο 58ο λεπτό υπήρξε ακόμη μια λάθος αντίδραση από την άμυνα του ΠΑΟΚ, η Αμπερντίν βγήκε στην κόντρα, ο Κουλιεράκης έκανε βήματα προς τα πίσω στην κόντρα που επιχείρησαν και ο Πολβάρα που βρέθηκε μόνος του με τον Κοτάρσκι τελείωσε τη φάση για το 2-0.

Χάνεται το πρωτάθλημα για τη Λίβερπουλ

Μετά το σοκ και την ήττα στο τοπικό ντέρμπι από την Εβερτον, η Λίβερπουλ άφησε σήμερα βαθμούς και στο...