Κυριακή, 19 Μαΐου, 2024

Ο Κοτάρσκι παίρνει απουσία

Ο Ντομινίκ Κοτάρσκι όπως αναμενόταν είναι εκτός αποστολής για τον αγώνα με τον Βόλο, με τον Ζίβκο Ζίβκοβιτς να είναι αυτός που θα υπερασπιστεί την εστία του ΠΑΟΚ στον αγώνα με την ομάδα της Μαγνησίας για τον θεσμό του Κυπέλλου.

Αυτή είναι η πρώτη απουσία του Κροάτη τερματοφύλακα τη φετινή σεζόν, με τον Ράζβαν Λουτσέσκου να θεωρεί πως στο συγκεκριμένο ματς μπορεί να ξεκουραστεί ο ποδοσφαιριστής του Δικεφάλου που δεν έχει χάσει ούτε λεπτό έως τώρα.

Πιο συγκεκριμένα, ο Ντομινίκ Κοτάρσκι έχει καθίσει κάτω από τα γκολποστ 24 φορές γράφοντας 2.160 αγωνιστικά λεπτά.

Άξιο αναφοράς είναι το γεγονός πως στα 10 από τα 24 παιχνίδια έχει καταφέρει να κρατήσει το μηδέν στην εστία του.

Όλο το κέντρο ένα «ασπρόμαυρο» πάρτι

Η πορεία των φίλων του ΠΑΟΚ ξεκίνησε λίγο μετά τις 15:30 το μεσημέρι με τον κόσμο της ομάδας να...