Τρίτη, 7 Μαΐου, 2024

Νικηφόρο πέρασμα από τον Βόλο για την Κ17

Η Κ17 σημείωσε ακόμη μια νίκη τη φετινή σεζόν, επικρατώντας του Βόλου με 1-2 στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής της Β’ Φάσης της Super League.

Οι «ασπρόμαυροι» άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό, ενώ δέχτηκαν την ισοφάριση από την ομάδα της Μαγνησίας στο 32′, μένοντας μάλιστα σε εκείνο το σημείο με 10 παίκτες. Παρ’ όλα αυτά, η Κ17 του Δικεφάλου κατάφερε να πετύχει γκολ νίκης στο 75ο λεπτό και να φύγει με τη νίκη από τον Βόλο.

Το πρώτο τέρμα για τον ΠΑΟΚ σημείωσε ο Μυλωνάς με σουτ και ενώ το γκολ της νίκης πέτυχε ο Τόλιος με κεφαλιά. Η επόμενη αναμέτρηση που ακολουθεί για το τμήμα του Δικεφάλου είναι απέναντι στη Λαμία, στη Σουρωτή.