Δευτέρα, 6 Μαΐου, 2024

Μεγάλος χαμένος στη Λαμία ο ΠΑΟΚ

Σοκ στη Λαμία για τον ΠΑΟΚ, που υποχρεώθηκε σε ισοπαλία στη Λαμία με την τοπική ομάδα με 1-1.

Ο Δικέφαλος παρουσιάστηκε χωρίς καθόλου ενέργεια και δυνάμεις (φυσικές και πνευματικές) στο παιχνίδι του, δίνοντας την ευκαιρία στην ομάδα του Βόκολου να πάρει την ισοπαλία.

Στο 26΄ ο Γιαννούτσος πρόλαβε τελευταία στιγμή τον Κωνσταντέλια, ενώ τρία λεπτά αργότερα η κεφαλιά του Οζντόεφ, μετά τη σέντρα του Σάστρε, έφυγε λίγο άουτ.

Στις καθυστερήσεις η Λαμία βρήκε το δρόμο προς την εστία του Κοτάρσκι χάρη στο γκολ, που πέτυχε ο Σλίβκα.

Στο 55΄ ο Μάρκος Αντόνιο είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει, αλλά έκανε κακή εκτέλεση, διευκολύνοντας το έργο του Κοσέλεφ.

Ο Λουτσέσκου προχώρησε σε αλλαγές, προκειμένου ν’ αλλάξει την κακή εικόνα της ομάδας του. Στο 74΄ η κεφαλιά του Μιχαηλίδη έφυγε άουτ, ενώ στο 90΄ η Λαμία έμεινε με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Αμαράλ (για εξύβριση του διαιτητή). Και στις καθυστερήσεις ο Σβαμπ ισοφάρισε σε 1-1.

Λαμία: Κοσέλεφ, Σιμόν, Κορνέζος (46΄ Στάνκο), Γιαννούτσος, Σίντκλεϊ (76΄ Αμαράλ), Νούνιες, Τζανδάρης, Μαρτίνεθ (76΄ Λέικ), Κοντονίκος (67΄ Τόσιτς), Μάλτσι, Σλίβκα (86΄ Τερεζίου).

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Σάστρε (69΄ Οτο), Κεντζιόρα, Μιχαηλίδης, Σοάρες (57΄ Μπάμπα), Σβαμπ, Οζντόεφ (75΄ Μουργκ), Μάρκος Αντόνιο, Ντεσπόντοφ, Κωνσταντέλιας (57΄ Τάισον), Σαμάτα (57΄ Τόμας).