Πέμπτη, 2 Μαΐου, 2024

Κακή εμφάνιση και ήττα για τον ΠΑΟΚ

Για την 8η αγωνιστική της Α1 μπάσκετ γυναικών, ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ αντιμετώπισε στο Ιβανώφειο τον Νέο Ηρακλή, από τον οποίο γνώρισε και βαριά ήττα με 82-62. Ισορροπημένο το πρώτο δεκάλεπτο για τις δύο ομάδες, με τον Νέο Ηρακλή να ανεβάζει μετά από το αρχικό 10-10, την διαφορά στους έξι με 18-12, με τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ να μειώνει λίγο πριν το τέλος σε 22-19, που ήταν και το σκορ της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχες αύξησαν ξανά την διαφορά, πηγαίνοντάς την στους οκτώ με 38-30, όμως οι «ασπρόμαυρες» είχαν απάντηση και με σερί 0-6, μείωσαν σε 38-36. Τελικά, ο Νέος Ηρακλής ήταν αυτός που πήγε μπροστά στην ανάπαυλα με πέντε πόντους διαφορά και 41-36.

Ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ προσπάθησε να περάσει μπροστά στο σκορ, ωστόσο το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσουν σε 51-48 δύο λεπτά πριν την λήξη του τρίτου δεκαλέπτου, το οποίο ολοκληρώθηκε με τις γηπεδούχες μπροστά στο σκορ με 62-53. Το τέταρτο δεκάλεπτο δεν χωράει και πολύ κριτική, καθώς ο Δικέφαλος έμεινε μόλις στους εννιά πόντους και τελικά γνώρισε βαριά ήττα με 82-62.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Άγγελου Αγγελίδη είναι προγραμματισμένη για το Σάββατο 16 Δεκεμβρίου στις 13:00, όπου και θα υποδεχθεί τον Εύνικο, για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 μπάσκετ γυναικών.

Νέος Ηρακλής – ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ: 82-62

Τα δεκάλεπτα: 22-19, 41-36, 62-53, 82-62

Ο Σβαμπ κοντεύει τις 200 συμμετοχές σε τέσσερα χρόνια!

Από τα συμβόλαια, που ολοκληρώνονται στο τέλος της σεζόν, είναι κι αυτό του Στέφαν Σβαμπ. Ο Αυστριακός κεντρικός χαφ,...