Δευτέρα, 29 Απριλίου, 2024

Hταν ΠΑΟΚ μόνο για ένα ημίχρονο

Την ήττα με 90-70 γνώρισε ο ΠΑΟΚ από την ΑΕΚ στην Αθήνα, όντας ανταγωνιστικός μόνο στο πρώτο ημίχρονο, κάτι, φυσικά, που δεν έφθανε για να διεκδικήσει τη νίκη.

H ομάδα του Τακιανού έφθασε να προηγηθεί και με 16 πόντους (21-37) πέντε λεπτά πριν το ημίχρονο, ωστόσο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 36-45.

Στην 3η περίοδο ήρθε η κατάρρευση για τους φιλοξενούμενους, που πέτυχαν μόλις οκτώ πόντους, δεχόμενοι 28 (64-53).

Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να μείνει μέσα στο παιχνίδι, βρήκε καλάθια με Άλστον και Χάρισον, μειώνοντας σε 73-62 πέντε λεπτά πριν το φινάλε του ματς.

Ο Δικέφαλος δεν μπόρεσε να αντιδράσει ούτε και στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης και τελικά δέχθηκε την ήττα με 90-70.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση την Τετάρτη 29 Νοεμβρίου απέναντι στην Μπενφίκα για το Basketball Champions League.

Κωνσταντέλιας: «Σήμερα το… ευχαριστήθηκα!»

Πολυτιμότερος παίκτης του ντέρμπι με την ΑΕΚ αναδείχθηκε ο Γιάννης Κωνσταντέλιας, σκόρερ δύο τερμάτων της ομάδας του. «Είχαμε χαρακτήρα. Από...