Κυριακή, 19 Μαΐου, 2024

Επέστρεψε στη πρώτη θέση

Στις νίκες επέστρεψε η Κ19 του ΠΑΟΚ, καθώς επικράτησε στη Σουρωτή με 2-0 επί της αντίστοιχης ομάδας του Αστέρα Τρίπολης, στο πλαίσιο 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι παίκτες του Στέλιου Μαλεζά είχαν τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα σχεδόν σε κάθε σημείο του, ωστόσο η υπεροχή αυτή άργησε κάπως να μεταφραστεί και στο σκορ.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Δικέφαλος βρήκε το γκολ με τον Γκιτέρσο, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να πάνε στα αποδυτήρια με το προβάδισμα.

Δώδεκα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους ο ΠΑΟΚ διπλασίασε τα τέρματα του, με τον Γκούμα, οποίος έκανε το τελικό 2-0.

Έτσι οι «ασπρόμαυροι» πήραν το τρίποντο με 2-0 και επιστρέψαν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, όπου και ισοβαθμούν με τον Ολυμπιακό στους 18 βαθμούς.

Να «σπάσει» το μικρό σερί του Άρη ο ΠΑΟΚ

Στατιστικά στοιχεία ενόψει του αγώνα στου Χαριλάου ανάμεσα στον Άρη και τον ΠΑΟΚ δημοσίευσε η «ασπρόμαυρη» ΠΑΕ μέσα από...