Πέμπτη, 16 Μαΐου, 2024

«Διπλά» σε Τρίπολη και Αγρίνιο

Με νίκες των φιλοξενούμενων ολοκληρώθηκαν δύο παιχνίδια για τα πλέι άουτ. Η Κηφισιά πέρασε με 2-1 από την Τρίπολη και ο Βόλος με 1-0 από το Αγρίνιο επί του Παναιτωλικού.

O Aστέρας άνοιξε το σκορ στο 3΄ με τον Μιριτέλο, αλλά η Κηφισιά έκανε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, σε διάστημα μόλις τεσσάρων λεπτών. Στο 66΄ ο Οζέγκοβιτς ισοφάρισε σε 1-1 και στο 70΄ ο ίδιος παίκτες έβαλε τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Την εσχάτη των ποινών κέρδισε ο Μπαρμπόσα. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Πρίτσα στις καθυστερήσεις.

Βασικός με τους γηπεδούχους ήταν ο Λευθέρης Λύρατζης, ο οποίος αγωνίζεται στον Αστέρα ως δανεικός από τον ΠΑΟΚ.

Στο Αγρίνιο, ο Βόλος προηγήθηκε του Παναιτωλικού στο 29΄ με το γκολ του Ασεχνούν. Στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Πέρες, ενώ στα τελευταία λεπτά οι δύο ομάδες έμειναν με δέκα παίκτες εξαιτίας της αποβολής του Αλχο και του Μλάντεν.

Κυριάκος: «Ευχαριστούμε την πιο υπέροχη Τούμπα των τελευταίων ετών»

Mε ανάρτησή του ο Κυριάκος Κυριάκος στάθηκε στην τρομερή δύναμη που έδωσε στην ομάδα η Τούμπα, ζητώντας απ' όλους...