Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024

Απίθανη ματσάρα με γκολ στο φινάλε στο Χιρόνα-Ατλέτικο Μαδρίτης! (video)

Η Τζιρόνα είναι ασταμάτητη την φετινή σεζόν, με τους Καταλανούς να παίρνουν ακόμη ένα τρίποντο, επικρατώντας με 4-3 της Ατλέτικο Μαδρίτης μετά από ένα χορταστικό ματς. O ρυθμός στο πρώτο ημίχρονο ήταν καταιγιστικός με την Τζιρόνα να ανοίγει το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Βαλέρι, όμως ο Μοράτα στο 14′ ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1, με τον Σάβιο στο 26′ να δίνει ξανά το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Στο 39′ η Τζιρόνα πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων με τον Μπλιντ να διαμορφώνει το 3-1, όμως και πάλι ο Μοράτα στο 44′ μείωσε σε 3-2, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση. Ο Ισπανός στράικερ, μάλιστα στο 54′ ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του ισοφαρίζοντας για την Ατλέτικο σε 3-3, όμως στις καθυστερήσεις της αναμέτρηση ο Μαρτίν με υπέροχο γκολ λύτρωσε την Τζιρόνα, διαμόρφωσε το 4-3 και έστειλε τους Καταλανούς ξανά στην κορυφή.