Πέμπτη, 23 Μαΐου, 2024

Άνετος κόντρα στην Πυλαία ο ΠΑΟΚ!

Για την 3η αγωνιστική της Α1 χάντμπολ γυναικών, ο ΠΑΟΚ Mateco υποδέχθηκε τον ΑΕΣΧ Πυλαίας, του οποίου και επικράτησε με 32-22 Με δύο γκολ της Μαρίας Χατζηπαρασίδου και ένα της Άννας Βράνσιτς, ο ΠΑΟΚ Mateco ξεκίνησε με ένα 3-0 το παιχνίδι, με τον Δικέφαλο να διατηρεί εύκολα το προβάδισμά του, το οποίο μάλιστα αύξησε στην συνέχεια, παίρνοντας προβάδισμα με 11-5 στο 25′.

Το κλείσιμο του ημιχρόνου, βρήκε τον ΠΑΟΚ Mateco στο +7, με το αποτέλεσμα της ανάπαυλας να είναι 13-6. Στο 40ό λεπτό, οι «ασπρόμαυρες» έφτασαν και σε double-score και σε διψήφια διαφορά, παίρνοντας προβάδισμα με 20-10, με την Πυλαία να μειώνει σε 22-15 στο 46′. Στην τελική ευθεία της αναμέτρησης, ο ΠΑΟΚ Mateco διατήρησε το προβάδισμά του και πήρε εύκολα τη νίκη με -.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Δημήτρη Πελεκίδη το Σάββατο 11 Νοεμβρίου στις 16:00, όπου και θα αντιμετωπίσει στην Αθήνα το Καματερό.

ΠΑΟΚ Mateco – ΑΕΣΧ Πυλαίας: 32-22

Τα πεντάλεπτα: 3-0, 6-4, 7-4, 9-5, 13-6 (ημχ.) 17-7, 20-10, 22-14, 24-17, 28-21, 32-22

Φρατζέσκος: «Εργο προπονητή ο τίτλος του ΠΑΟΚ»

Ο Κώστας Φρατζέσκος φιλοξενήθηκε στην ΕΡΑ ΣΠΟΡ και στην εκπομπή "Τελευταία Σελίδα" με τον Δημήτρη Μαλισιώβα και μίλησε μεταξύ...