Δευτέρα, 6 Μαΐου, 2024

Άνετη νίκη για την Κ15 του ΠΑΟΚ

To 2/2 έκανε η Κ15 του ΠΑΟΚ, στο αναπτυξιακό πρωτάθλημα της Super League, με τους «ασπρόμαυρους» να μην αντιμετωπίζουν κανένα πρόβλημα στα Γιάννινα, κόντρα στον τοπικό ΠΑΣ, επικρατώντας με 1-4. Η ομάδα του Σάββα Κωνσταντινίδη προηγήθηκε με κεφαλιά του Σέφα στο 14′, αν και είδε τους γηπεδούχους να αντιδρούν με κεφαλιά του Πουλόπουλου στο 18′.

Γρήγορα ο Δικέφαλος πήρε εκ νέου τα ηνία του αγώνα και στο 23′ ο Σέφα πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ, για να γράψει το 1-2! Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, οι «ασπρόμαυροι» έφτασαν σε σκορ ασφαλείας, με τον Σουβλατζή να σκοράρει με κοντινή προβολή, για το 1-3 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο 40λεπτο ο ΠΑΟΚ όχι απλά διαχειρίστηκε το προβάδισμα του, αλλά βρήκε και τέταρτο γκολ, με τον Κλήμη να διαμορφώνει το τελικό 1-4, στο 49′.