Τρίτη, 21 Μαΐου, 2024

Ψαλιδάκι του Οζντόεφ και 2-0 ο ΠΑΟΚ! (video)

Σε εξαιρετική κατάσταση βρίσκεται ο Μαγκομέντ Οζντόεφ, ο οποίος διπλασίασε τα τέρματά του στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου. Ο Ρώσος χαφ πέτυχε και δεύτερο τέρμα κόντρα στον Ατρόμητο στο 51ο λεπτό και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο.

Ο Κίριλ Ντεσπόντοφ έκανε σέντρα από τα δεξιά, με τη μπάλα να στρώνεται στον Τάισον, που σουτάρει, αλλά η μπάλα απομακρύνεται πριν περάσει την γραμμή. Ο Οζντόεφ βρέθηκε στο σωστό σημείο την κατάλληλη στιγμή, σκοράροντας με ψαλιδάκι, διαμορφώνοντας το 2-0 στις αρχές του δευτέρου μέρους. Νωρίτερα, στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ο 30χρονος είχε ανοίξει το σκορ με καρφωτή κεφαλιά.