Κυριακή, 19 Μαΐου, 2024

Τρομερός ΠΑΟΚ διέλυσε την ΑΕΚ

Για την 11η και τελευταία αγωνιστική του Α’ γύρου της Volley League γυναικών, ο ΠΑΟΚ υποδέχτηκε στο PAOK Sports Arena, την ΑΕΚ την οποία και… διέλυσε με 3-0!

Στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, οι δύο ομάδες ξεκίνησαν μαζί στο σκορ, με τις φιλοξενούμενες να παίρνουν προβάδισμα με 11-13 και 12-14. Ο ΠΑΟΚ ανέτρεψε την κατάσταση και κατάφερε να πάρει ασφαλές προβάδισμα με 20-16, φτάνοντας στο 1-0 εύκολα με 25-17.

Στο δεύτερο σετ, ο ΠΑΟΚ μπήκε με την… φόρα του πρώτου σετ, παίρνοντας προβάδισμα με 7-1, όμως η ΑΕΚ επέστρεψε και… ψαλίδισε την διαφορά σε 14-12.

Οι «ασπρόμαυρες» πήραν ξανά διαφορά ασφαλείας με 20-16, όμως οι φιλοξενούμενες βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και ισοφάρισαν σε 23-23, αλλά ο Δικέφαλος έφτασε τελικά στο 2-0 με 25-23.

Στο τρίτο σετ, η ΑΕΚ ξεκίνησε καλύτερα παίρνοντας προβάδισμα με 5-9, όμως ο ΠΑΟΚ με ένα απίστευτο ντεμαράζ, ανέτρεψε την κατάσταση και πήρε προβάδισμα με 17-12. Οι φιλοξενούμενες προσπάθησαν να μειώσουν, όμως ο Δικέφαλος ήταν ανώτερος και τελικά έφτασε στο 3-0 με επίθεση της Κυπαρίσση για το 25-20.

Η επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Ντάρκο Ζάκοτς είναι προγραμματισμένη για το Σαββατοκύριακο 6 ή 7 Ιανουαρίου, όπου θα υποδεχθεί στο PAOK Sports Arena τον Ολυμπιακό, για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Volley League.

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: 3-0

Τα σετ: 25-17, 25-23, 25-20