Κυριακή, 19 Μαΐου, 2024

To γκολ του Κούτσια ήταν αρκετό

Σχεδόν ένα 24ωρο μετά την ενσωμάτωσή του στην αποστολή, ο Κούτσιας αγωνίστηκε βασικός στο φιλικό με τη Στάνταρ Λιέγης και με δικό του γκολ ο ΠΑΟΚ νίκησε τους Βέλγους με 1-0.

Ο 18χρονος επιθετικός έκρινε το ματς στο 36΄, όταν σκόραρε από κοντά μετά την απόκρουση του Μποντάρτ στην κεφαλιά του Σβαμπ.

Στο β΄ μέρος οι δυο αντίπαλοι είχαν πλέον διαφοροποιήσει πλήρως τα σχήματά τους, έτσι ο ρυθμός “χάλασε” αρκετά για το υπόλοιπο του φιλικού.

ΠΑΟΚ (πρώτο ημίχρονο): Κοτάρσκι, Λύρατζης, Κάργας, Ίνγκασον, Βιεϊρίνια, Αουγκούστο, Σβαμπ, Α. Ζίβκοβιτς, Ντάντας, Κουαλιάτα, Κούτσιας.

ΠΑΟΚ (δεύτερο ημίχρονο): Κοτάρσκι (Ζ. Ζίβκοβιτς 61’), Λύρατζης (Σάστρε 61’), Μιχάι, Κουλιεράκης, Ράφα Σοάρες, Τσιγγάρας, Κούρτιτς, Α. Ζίβκοβιτς (Κωνσταντέλιας 61’), Ντάντας (Φελίπε Σοάρες 61’), Κουαλιάτα (Τσαούσης 61’), Κούτσιας (Λάμπρου 61’).

Σταντάρ Λιέγης: Μποντάρτ, Ντουσέν, Τσίμιροτ, Εμόν, Μπόλιεβιτς, Ράσκιν, Καλούτ, Λαϊφης, Ντεγουελέ, Μπαλίκβισα, Τσανάκ.

Σταντάρ Λιέγης (61’-τέλος): Χενκινέτ, Ντεβάελε, Πάβλοβιτς, Ντράγκους, φαν Ντάμε, Σαμίρ, Μποπέ, Αβενάτι, Γκαλίντι, Νεκάντιο, Ενγκόι.

Η Θεσσαλονίκη δεν κοιμάται! (pics+vids)

Αρνείται να κοιμηθεί η Θεσσαλονίκη, κάνοντας τη νύχτα... μέρα για τον ΠΑΟΚ που δίνει τον τελικό των τελικών στο...