Τρίτη, 14 Μαΐου, 2024

Τα γκολ της Κ19 κόντρα στον ΟΦΗ σε video

Με το δεξί ξεκίνησε το νέο πρωτάθλημα της Super League η Κ19 του ΠΑΟΚ, με την ομάδα του Πέτρου Τσιαπακίδη να επικρατεί με 1-3 του ΟΦΗ στην Κρήτη. Ο Δικέφαλος βρήκε δύο γκολ, αρχικά στο 26’ με την κεφαλιά του Χατσίδη και στο 29’, σε αντεπίθεση με σουτ του Δεληγιάννη και έβαλε στέρεες βάσεις για να φύγει με το διπλό από το Ηράκλειο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ ανοίχτηκε αρκετά για να βρει το γκολ που θα τον ξαναβάλει στο παιχνίδι, όμως ο Δικέφαλος ήταν καλύτερος και σκόραρε στο 52’ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καλόγηρου, διαμορφώνοντας το 0-3. Στο 89’ ο Τσερεβελάκης σκόραρε για τους γηπεδούχους με προβολή και διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Δείτε τα στιγμιότυπα:

Άγριος καυγάς ανάμεσα σε Εμπαπέ και Αλ Κελαϊφί

Σύμφωνα με την Parisien, Κίλιαν Εμπαπέ και Νασέρ Αλ Κελαϊφί ήρθαν σε έντονη αντιπαράθεση λίγα λεπτά πριν από το...