Δευτέρα, 29 Απριλίου, 2024

Συναγερμός και διακοπή για σχεδόν 1,5 ώρα

Η Σαχτάρ Ντόνετσκ, στην οποία αγωνίζεται ως δανεικός από τον ΠΑΟΚ ο Λούκας Τέιλορ, υποδέχτηκε χθες στο Λβιβ την Ολεξαντρίγια για το πρωτάθλημα Ουκρανίας. Στο 40΄ ήχησε συναγερμός και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια (φωτ.), όπου παρέμειναν για μία ώρα και 40 λεπτά.

Με την επανέναρξη του αγώνα, με ασίστ του Τέιλορ, οι γηπεδούχοι πέτυχαν το γκολ της ισοφάρισης (1-1). Ο Βραζιλιάνος μπακ, ωστόσο, αποβλήθηκε στο 57΄ με δεύτερη κίτρινη κάρτα για ένα φάουλ, που έκανε στο κέντρο του γηπέδου. Στο 82΄ η Σαχτάρ προηγήθηκε στο σκορ, αλλά πέντε λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έκαναν το τελικό 2-2.

Μετά από οχτώ αγωνιστικές η Σαχτάρ έχει 20 βαθμούς, δύο λιγότερους από την πρωτοπόρο Ντνίπρο.