Δευτέρα, 29 Απριλίου, 2024

Προηγήθηκε ο Παναιτωλικός, το γύρισε ο ΠΑΟΚ!

Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 20ο λεπτό του αναμέτρησης χάρη σε γκολ του Πέδρο Τορεχόν. Το ματς ήρθε στα ίσα έξι λεπτά αργότερα, με μια φανταστική συνεργασία των παικτών του Δικεφάλου στην περιοχή του Παναιτωλικού.

Ο Ζίβκοβιτς μοίρασε στον Κωνσταντέλια εντός περιοχής και εκείνος πάσαρε με τακουνάκι στον Σάστρε. Ο Ισπανός βρήκε τον Σαμάτα για να εκτελέσει με τη σειρά του τον Καπίνο με τακουνάκι, διαμορφώνοντας το σκορ σε 1-1 στο 26ο λεπτό.

Στο 36′ ο Ζόαν Σάστρε πάσαρε ωραία στον Αντρίγια Ζίβκοβιτς και εκείνος έβγαλε σέντρα, που πήρε παράξενη τροχιά ξεγελώντας τον Καπίνο. Η μπάλα βρήκε πρώτα στο δοκάρι και στη συνέχεια κατέληξε στα δίχτυα για το 2-1 του ΠΑΟΚ, που είναι και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Μετάλλια και διακρίσεις για τους παλαιστές του ΠΑΟΚ!

Σε διεθνή τουρνουά συμμετείχαν τέσσερις παλαιστές του ΠΑΟΚ, πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσεις. Οι Απόστολος Τσιόβολος και Δημήτρης Ρωμανίδς αγωνίστηκαν στο Παγκόσμιο...