Δευτέρα, 6 Μαΐου, 2024

Πήρε το ντέρμπι στα… χασομέρια η Ντιναμό

Μεγάλη νίκη πέτυχε η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στη φάση των «16» του UEFA Europa Conference League, Ντιναμό Ζάγκρεμπ, δεδομένου πως πήρε το μεγάλο ντέρμπι κόντρα στη Ριέκα, με δραματικό τρόπο στις καθυστερήσεις της μεταξύ τους αναμέτρησης.

Πιο συγκεκριμένα, το μοναδικό γκολ ήρθε στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού και στο 90+5′, όταν ο Σπίκιτς ανατράπηκε μέσα στην περιοχή των φιλοξενούμενων, με τον διαιτητή να δείχνει την «άσπρη βούλα».

Ο Μπρόντιτς ανέλαβε την εκτέλεση και ήταν εύστοχος και έκρινε το ντέρμπι για το 1-0, με μια νίκη που φέρνει την αντίπαλο του Δικεφάλου στο -3 από την κορυφή (47 έναντι 50 της Ριέκα), έχοντας ωστόσο κι ένα παιχνίδι λιγότερο.