Δευτέρα, 29 Απριλίου, 2024

Πεντάρα της Κ19 στον ΝΠΣ Βόλος

Μπορεί να αγχώθηκε στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στον Βόλο η Κ19 του ΠΑΟΚ, ωστόσο ήταν καταιγιστική στο δεύτερο μέρος και έφτασε με άνεση στο τελικό 5-1. Στο 34′ οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν, εκμεταλλευόμενοι έναν νωθρό ΠΑΟΚ, ο οποίος άρχισε να αντιδρά μετά το 50′. Στο 62′ ο Τσομπάνης εκτέλεσε φάουλ για την ισοφάριση, στο 77′ ο ίδιος παίκτης έβαλε τον Δικέφαλο μπροστά στο σκορ, μετά από το κόρνερ του Ζούμπι.

Το 3-1 έγινε στο 82′ με τον Μπάμπουρα, έπειτα από την ασίστ του Ζούμπι, το 4-1 στο 88′ από τον Γκιτέρσο (την πάσα έκανε ο Μπάμπουρας) και το τελικό 5-1 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα και πάλι από τον Ζούμπι.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Νικολακούλης, Πανικίδης, Δεληγιάννης, Φίλων (85′ Καστίδης), Πασαχίδης, Παπαγεωργίου (74′ Ζούμπι), Κεσίδης (46′ Μπάμπουρας), Καλαϊτσίδης, Χατσίδης (65′ Γκιτέρσος), Καλόγηρος, Πολιτάκης (46′ Τσομπάνης).

Κωνσταντέλιας: «Σήμερα το… ευχαριστήθηκα!»

Πολυτιμότερος παίκτης του ντέρμπι με την ΑΕΚ αναδείχθηκε ο Γιάννης Κωνσταντέλιας, σκόρερ δύο τερμάτων της ομάδας του. «Είχαμε χαρακτήρα. Από...