Κυριακή, 19 Μαΐου, 2024

Λουτσέσκου: «Ντροπή αυτά που συμβαίνουν!»

Εξαλλος ο Λουτσέσκου μετά το ματς, με τον 54χρονο προπονητή του ΠΑΟΚ να μιλάει έξω από τα δόντια: «Να μιλήσουμε για ποδόσφαιρο σήμερα; Είναι δυνατόν; Υπάρχει διαφθορά! Βλέπουμε τι γίνεται στην Ελλάδα και πριν δύο ημέρες και σήμερα! Καμία κάρτα γι’ αυτούς, συνεχώς κάρτες για εμάς! Ας μπούμε να κερδίσει ο Παναθηναϊκός για να είναι όλοι ευχαριστημένοι.  Είναι άδικο αυτό που γίνεται. Οι άλλοι έχουν βοήθεια σε κάθε ματς. Καταλαβαίνουμε καλά τι γίνεται. Ο Μπάμπα δέχεται μαρκάρισμα και δεν δίνεται καμία κάρτα στον αντίπαλο. Θέλετε να μιλήσουμε για ποδόσφαιρο; Ο Παναθηναϊκός μας διέλυσε στο πρώτο μέρος, εμείς στο δεύτερο ημίχρονο σκοράραμε το 1-2, μπορούσαμε να κάνουμε και το 1-3. Αμυνθήκαμε καλά, αλλά το γκολ μπαίνει ενώ έχουν τελειώσει οι καθυστερήσεις, η μπάλα παιζόταν στο κέντρο! Είναι ντροπή! Είναι ντροπή για το ελληνικό ποδόσφαιρο! Πρέπει να αλλάξουν όλα. Μια ομάδα θα πάρει διαφορετική αυτοπεποίθηση όταν ξέρει ότι θα πάρει βοήθεια. Δεν είναι δυνατόν να συμβαίνουν αυτά τα πράγματα!»

Γκολάρα ο Τάισον, κόκκινη ο Μιχαηλίδης

Ο Άρης βρήκε γκολ ισοφάρισης στα πρώτα δευτερόλεπτα του δεύτερου μέρους με τον Μορόν, αλλά ο ΠΑΟΚ πήρε ξανά...