Πέμπτη, 18 Απριλίου, 2024

Ξεχνιέται το… ποίημα του Βιεϊρίνια στην Τρίπολη; (video)

Την Δευτέρα (13/2) ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Αστέρα Τρίπολης, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του φετινού πρωταθλήματος.

Ένας από τους αγώνες που έχουν ξεχωρίσει ανάμεσα στις δύο ομάδες στην Τρίπολης, είναι αυτός της σεζόν 2018-19, όπου ο Δικέφαλος επικράτησε με 3-0.

Πιο συγκεκριμένα, στο 65ο λεπτό ο Δικέφαλος κέρδισε ένα φάουλ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή. Ο Αντρέ Βιεϊρίνια με μία αριστουργηματική εκτέλεση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου, κάνοντας το 1-0

Μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα το σύνολο του Ράζβαν Λουτσέσκου βρήκε και δεύτερο γκολ.  Ο Μπίσεσβαρ με μία άψογη κάθετη πάσα βρήκε τον Μαουρίτσιο και αυτός με ένα ψύχραιμο τελείωμα, έγραψε το 2-0.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Παπαδόπουλος δεν συνεννοήθηκε σωστά με τον Τριανταφυλλόπουλο, ο οποίος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Οι συνθέσεις:

Αστέρας Τρίπολης (Γιώργος Παράσχος): Παπαδόπουλος, Κυριακόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης (71’ Φερνάντεθ), Κώτσιρας, Ιγκλέσιας (87’ Δουβίκας), Μουνάφο, Καλτσάς, Βαλιέντε, Τσιλιανίδης, Μανιάς

ΠΑΟΚ (Ράζβαν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Σάκχοφ, Μαουρίσιο, Πέλκας (71’ Ελ Καντουρί), Ζαμπά (77’ Λημνιός), Μπίσεσβαρ (86’ Τόσκα), Ακπόμ

Στην Τούμπα ο Νίκος Ανδρουλάκης

Όπως είχε γίνει γνωστό από τις παραμονές του αγώνα του ΠΑΟΚ με την Κλαμπ Μπριζ, ο Νίκος Ανδρουλάκης βρίσκεται...