Τρίτη, 30 Απριλίου, 2024

Ηττήθηκε από την Πυλαία ο ΠΑΟΚ

Για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Handball Premier, ο ΠΑΟΚ αντιμετώπισε ως τυπικά φιλοξενούμενος τον ΑΕΣΧ Πυλαίας, από τον οποίο και ηττήθηκε με 22-21.

Ο ΠΑΟΚ δεν μπήκε καλά στο παιχνίδι, με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στο σκορ με 5-2 στο δεκάλεπτο. Η Πυλαία διατήρησε και μάλιστα αύξησε την διαφορά στο 10-5 στο 25′, με τον Δικέφαλο να καταφέρνει να… μαζέψει λίγο το σκορ, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου στο 11-8.

Μεταμορφωμένος εμφανίστηκε στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ο ΠΑΟΚ, με τον Δικέφαλο να φέρνει την αναμέτρηση στα ίσα στο 38′ με 12-12, ενώ στο 45′ με ένα εκπληκτικό γκολ του Ελευθεριάδη, οι «ασπρόμαυροι» πέρασαν μπροστά με 14-15. Το παιχνίδι έγινε… θρίλερ με τις δύο ομάδες να είναι μαζί στο 53′ με 17-17, με την Πυλαία να είναι πιο συγκεντρωμένη στα τελευταία κρίσιμα λεπτά και να παίρνει τη νίκη με 22-21.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Παναγιώτη Γούσιου το Σάββατο 25 Φεβρουαρίου, όπου και θα υποδεχθεί τον Αερωπό Έδεσσας στις 18:00, για την 20ή αγωνιστική του πρωταθλήματος της Handball Premier.

ΑΕΣΧ Πυλαίας – ΠΑΟΚ: 22-21

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 5-2, 7-3, 8-4, 10-5, 11-8 (ημχ.) 12-10, 13-13, 15-15, 17-17, 18-17, 22-21.

Έχουμε καταλάβει άραγε ότι ψάχνουμε αθλητικά θαύματα σ΄ ένα παιχνίδι με άνισους όρους;

Τη μικρή εικόνα μπορούμε να την δούμε όλοι από το γήπεδο ή την τηλεόραση. Αν η ομάδα τραβάει. Αν...