Δευτέρα, 29 Απριλίου, 2024

Η Πυλαία του… έσπασε το αήττητο

Για την 3η αγωνιστική της Α1 Χάντμπολ γυναικών, ο ΠΑΟΚ υποδέχθηκε το μεσημέρι της Τετάρτης (19/10) στο Σπίτι του Χάντμπολ, τον ΑΕΣΧ Πυλαίας από τον οποίο και γνώρισε την ήττα με 27-31.

To πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε με τον Δικέφαλο να ανοίγει το σκορ με τέρμα της Μπροκάρντο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης οι δύο ομάδες βρισκόντουσαν πολύ κοντά στο σκορ.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενες πήραν μία διαφορά δύο τερμάτων, με τον ΠΑΟΚ λίγο μετά τα μισά του ημιχρόνου να κάνει το 8-8, με δύο γκολ της Μπροκάρντο και της Μεντεσίδου.

Έτσι το ημίωρο ολοκληρώθηκε με 11-15.

Στο δεύτερο μέρος οι «ασπρόμαυρες» μπήκαν δυνατά μειώνοντας κατά δύο γκολ με τα τέρματα της Γκρμπάβτσεβιτς και της Χατζηπαρασίδου.

Ο Δικέφαλος συνέχισε να μειώνει την διαφορά και έφερε το παιχνίδι στο 16-16 με γκολ της Σεβδίλη.

Στη συνέχεια οι παίκτριες του ΠΑΟΚ εμφάνισαν κούραση, επιτρέποντας στις αντιπάλους τους να πάρουν μία ικανή διαφορά.

Οι ασπρόμαυρες προσπάθησαν να επανέλθουν αλλά η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με σκορ, 27-31.

Στην 4η αγωνιστική της Α1 Χάντμπολ γυναικών, ο ΠΑΟΚ θα αναμετρηθεί εκτός έδρας την Κυριακή 23 Οκτωβρίου, με τον ΓΑΣ Καματερού.

Κωνσταντέλιας: «Σήμερα το… ευχαριστήθηκα!»

Πολυτιμότερος παίκτης του ντέρμπι με την ΑΕΚ αναδείχθηκε ο Γιάννης Κωνσταντέλιας, σκόρερ δύο τερμάτων της ομάδας του. «Είχαμε χαρακτήρα. Από...