Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

Η περυσινή τεσσάρα στον Βόλο (video)

Ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει σήμερα (13/11) τον Βόλο στο στάδιο της Τούμπας, για την 13η αγωνιστική της Super League.

Η τελευταία φορά που οι δύο ομάδες ήρθαν αντιμέτωπες ήταν στις 23 Ιανουαρίου του 2022, όπου ο Δικέφαλος επικράτησε με το εμφατικό 4-0.

Πιο συγκεκριμένα στο 20′ ο Μιτρίτσα ανατράπηκε μέσα στην μεγάλη περιοχή και ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι.
Έτσι ο Γιάσμιν Κούρτιτς ευστόχησε από έντεκα βήματα, δίνοντας το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Στην συνέχεια και επτά λεπτά αργότερα το σύνολο του Ράζβαν Λουτσέσκου διπλασίασε τα τέρματα της.

Ο Δικέφαλος κέρδισε ένα κόρνερ απο τα δεξιά και ο Ίνγκασον με κεφαλιά έγραψε το 2-0.

Ο Ζόαν Σάστρε πραγματοποιήσε το ιδανικό ντεμπούτο του με τον ΠΑΟΚ, καθώς στο 64ο λεπτό σκόραρε με προβολή έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Ζίβκοβιτς.

Στο 73΄ ο Τσούμπα Άκπομ έβαλε το… κερασάκι στην τούρτα. Ο Μιτρίτσα έφυγε ωραία από αριστερά και γύρισε στον Άγγλο, οποίος μπήκε  δυνατά στην φάση και με προβολή έκανε το τελικό 4-0.

Οι συνθέσεις:

Βόλος(Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν, Πουρίτα, Ρομέρο, Γκουλέν, Φεράρι, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Μπαρτόλο (46′ Ρεγκατέν), Ορός (77′ Σοάρες), Φερνάντες, Φαν Βέερτ.

ΠΑΟΚ (Ρασβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης – Σάστρε (76′ Βιεϊρίνια), Ίνγκασον, Μιχαηλίδης, Σίντκλεϊ, Κούρτιτς (80′ Εσίτι), Τσιγγάρας, Α. Ζίβκοβιτς (76′ Ζαμπά), Μπίσεσβαρ (72′ Αουγκούστο), Μιτρίτσα, Άκπομ (80′ Τσόλακ).

Σίγασαν τα… κανόνια του ΠΑΟΚ

Οι τέσσερις πρώτοι σκόρερ του ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα, έχουν να βρουν δίχτυα αρκετό καιρό. Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου,...