Τρίτη, 14 Μαΐου, 2024

Η… μάχη Έκονγκ με Ίνγκασον

Ο Τροστ Έκονγκ είναι ο αντικαταστάτης του Ίνγκι Ίνγκασον στο κέντρο της άμυνας με τους δυο παίκτες μάλιστα να έχουν βρεθεί αντίπαλοι στο παρελθόν.

Ήταν στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Ρωσία το 2018 όταν οι δυο τους τέθηκαν αντιμέτωποι!

Η Ισλανδία του Ίνγκασον και η Νιγηρία του Τροστ-Έκονγκ ήταν στον τέταρτο όμιλο με την Αργεντινή και την Κροατία.

Η Νιγηρία λοιπόν, είχε βασικό σε ρόλο δεξιού στόπερ, σε τριάδα στην άμυνα, τον νέο κεντρικό αμυντικό του ΠΑΟΚ. Ο Τροστ-Έκονγκ αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι, ενώ ο Ίνγκασον μπήκε αλλαγή στο 65.

Η Νιγηρία σε εκείνο το ματς επικράτησε 2-0. Ο Ίνγκασον είχε στο Μουντιάλ το 25λεπτο κόντρα στη Νιγηρία κι ένα 90λεπτο με την Κροατία και ο Τροστ-Έκονγκ ήταν βασικός και έπαιξε τρία 90λεπτα κόντρα σε Κροατία, Ισλανδία και την Αργεντινή του Μέσι.

Άγριος καυγάς ανάμεσα σε Εμπαπέ και Αλ Κελαϊφί

Σύμφωνα με την Parisien, Κίλιαν Εμπαπέ και Νασέρ Αλ Κελαϊφί ήρθαν σε έντονη αντιπαράθεση λίγα λεπτά πριν από το...