Τρίτη, 14 Μαΐου, 2024

H Λαμία “πάγωσε” τον Αρη στο φινάλε

Στο παιχνίδι, που άνοιξε την αυλαία της αγωνιστικής στη Σούπερ Λιγκ, ο Αρης παραχώρησε 2-2 στη Λαμία.

Ο Αρης πλησίασε στο γκολ στο 42΄, όταν η προσπάθεια του Μενέντες σταμάτησε στο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

Τρία λεπτά μετά την έναρξη του β΄ μέρους, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ χάρη στην εκτέλεση πέναλτι του Μορόν. Η Λαμία «απάντησε» στο 56΄ με τον Ακούνια, ο οποίος ισοφάρισε σε 1-1, αλλά στο 74΄ ο Αρης έφθασε σε ένα δεύτερο γκολ, έχοντας και πάλι σκόρερ τον Μορόν.

Οι «κίτρινοι» θα μπορούσαν να διευρύνουν το υπέρ τους σκορ, αλλά η προσπάθεια του Οντουμπάγιο στο 80΄ βρήκε δοκάρι. Μέχρι που στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μάλτσι διαμόρφωσε το τελικό 2-2.