Τρίτη, 14 Μαΐου, 2024

Γούσιος: «Μπορούσαμε να παίξουμε καλύτερα»

Ο ΠΑΟΚ το πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε απέναντι στην ΑΕΚ, γνωρίζοντας την ήττα 24-29 στην τέταρτη στροφή του πρωταθλήματος της Handball Premier.

Μετά το παιχνδί ο προπονητής της ομάδας, Παναγιώτης Γούσιος, ανέφερε:

«Ήταν ένα ματς με δύο διαφορετικά ημίχρονο, στο πρώτο μείναμε γρήγορα πίσω στο σκορ, στο δεύτερο διορθώσαμε κάποια πράγματα, φτάσαμε και στο -3, αλλά ήταν δύσκολο να κάνουμε την ανατροπή. Σε τέτοια παιχνίδια αν θέλεις να κερδίσεις πρέπει να ξεκινάς καλύτερα γιατί είναι δύσκολο να κυνηγάς το σκορ σε όλο το ματς. Ήταν διαφορετικά τα τρία ματς εντός έδρας που δώσαμε, σήμερα σίγουρα δεν ήμασταν το φαβορί, θα μπορούσαμε να ήμασταν καλύτεροι. Ακολουθούν τα ευρωπαϊκά ματς, στη συνέχεια υπάρχουν παιχνίδια στο πρωτάθλημα που είναι στο χέρι μας και μπορούμε να καλύψουμε το χαμένο έδαφος, εξάλλου υπάρχει πολύς δρόμος ακόμα. Η Ευρώπη είναι ένας διαφορετικός στόχος, θέλουμε να διασκεδάσουμε περισσότερο τα παιχνίδια».

Άγριος καυγάς ανάμεσα σε Εμπαπέ και Αλ Κελαϊφί

Σύμφωνα με την Parisien, Κίλιαν Εμπαπέ και Νασέρ Αλ Κελαϊφί ήρθαν σε έντονη αντιπαράθεση λίγα λεπτά πριν από το...