Τετάρτη, 8 Μαΐου, 2024

Γεμίζει με βραβεία ο Κοτάρσκι!

Στον Ντόμινικ Κοτάρσκι ανήκει η πιο εντυπωσιακή στιγμή του Ιανουαρίου, με τον κόσμο του ΠΑΟΚ να ξεχωρίζει το τρομερό «STOP» του Κροάτη στον Μλαντένοβιτς, στο νικηφόρο ντέρμπι κόντρα στον Παναθηναϊκό στην Τούμπα για το πρωτάθλημα (2-1).

Η επίσημη ανακοίνωση του ΠΑΟΚ:

«Η απόκρουση του Ντόμινικ Κοτάρσκι κόντρα στον Παναθηναϊκό στο γήπεδο της Τούμπας, αναδείχθηκε από το κοινό του paokfc.gr και του PAOK FC Official App ως το PAOK TV Play of the Month Ιανουαρίου και χάρισε στον Mr.Fantastic το σχετικό βραβείο.

Ο ΠΑΟΚ διατηρούσε το προβάδισμα. Ο Παναθηναϊκός, πίεζε για την ισοφάριση. Στο 85o λεπτό οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να συνεργαστούν και να βγάλουν τον Μλαντένοβιτς απέναντι από τον τερματοφύλακα του Δικεφάλου, ο οποίος όμως με μία εντυπωσιακή επέμβαση κράτησε όρθια την ομάδα του και της χάρισε το τρίποντο.

Στην ψηφοφορία για το PAOK TV Play of the Month Ιανουαρίου, το στοπ του Κοτάρσκι στον Μλαντένοβιτς συγκέντρωσε κάτι παραπάνω από το 54% των ψήφων του κοινού και χάρισε στον Κροάτη τον ατομικό τίτλο.

Στη δεύτερη και τρίτη θέση έμεινε ο Τάισον με τις ασίστ κόντρα σε Παναθηναϊκό και ΝΠΣ Βόλο αντίστοιχα».

Η Ντόρτμουντ πέταξε έξω την Παρί και πήγε τελικό

Με γκολ του Χούμελς, πέντε λεπτά μετά την έναρξη του β΄ μέρους, η Μπορούσια Ντόρτμουντ νίκησε εκτός έδρας την...