Τρίτη, 30 Απριλίου, 2024

Γαλανόλευκο πάρτι κόντρα στο Καζακστάν (videos)

Η Ελλάδα φαίνεται πως έχει προκριθεί στον τελικό του Νations League, πριν καν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο κόντρα στο Καζακστάν! Η γαλανόλευκη προηγούνταν με 2-0 στο 15λεπτο χάρη στα γκολ των Μπακασέτα και Πέλκα, αλλά αυτό δεν έμοιαζε να της ήταν αρκετό.

Οι ποδοσφαιριστές του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος της χώρας μας δεν άφησαν τον Καζακστάν να πάρει ανάσα και έτσι στο 37΄και στο 40΄βρήκε ακόμα δύο τέρματα με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με την Ελλάδα να προηγείται με 4-0! Στο 37′, ο Κουρμπέλης άνοιξε δεξιά για τον Μασούρα, αυτός έβγαλε σέντρα με το εξωτερικό και ο Ιωαννίδης σκόραρε σε κενή εστία.

Τρία λεπτά αργότερα, ο Τσιμίκας ήταν αυτός που σεντράρει από τα δεξιά με το αριστερό πόδι και ο Κουρμπέλης αυτός που πετάχτηκε ανάμεσα στα στόπερ του Καζακστάν για να γράψει το 4-0 με κεφαλιά.