Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

Futsal: Περίπατος του ΠΑΟΚ στην Αθήνα

Με σκορ 8-1 ο ΠΑΟΚ «σκόρπισε» την ΑΕ Ψυχικού για την 14η αγωνιστική της Futsal League B’.

Καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα ο Δικέφαλος ήταν κυρίαρχος, επιβάλλοντας πλήρως τον ρυθμό του.

Στο πρώτο ημίχρονο πήρε «κεφάλι» στο σκορ με γκολ του Σαραπτσή, με τους Τζακίδη, Αναστασιάδη, Χαρπίδη και Μαυρίδη, να αυξάνουν ακόμα περισσότερο τον δείκτη του σκορ σε  0-5.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ πέτυχε ακόμα τρία τέρματα, δύο με τον Τζακίδη και ένα με τον Μαυρίδη, για να πάρει τη νίκη με 1-8.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για το σύνολο του Λεωνίδα Παπαδοπούλου, την Κυριακή 25 Φεβρουαρίου, και ώρα 14:00, εντός έδρας, απέναντι στο Καρπενήσι, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής.