Σύμφωνοι, στις νεαρές ηλικίες, πόσο μάλλον των 15άρηδων, δεν μετράνε τόσο τα αποτελέσματα, όσο η συνεχής δουλειά και προσπάθεια για τη διαρκή εξέλιξη και βελτίωση των παικτών. Ωστόσο, δεν παύει να έχει σημασία και η κατάκτηση τίτλων, όπως αυτός, που κατέκτησε χθες στη Λαμία η Κ-15 του Δικεφάλου κόντρα στον Ολυμπιακό στον τελικό του φάιναλ φορ της κατηγορίας, μια και από μικροί πρέπει να διεκδικούν τις νίκες στα παιχνίδια.
Ετσι, η ομάδα των Σάββα Κωνσταντινίδη και Κοσμά Βακουφάρη υπερασπίστηκε με επιτυχία, τον τίτλο που την περασμένη σεζόν κέρδισε η γενιά των 2008 του ΠΑΟΚ.
To πλήρες ρόστερ της πρωταθλήτριας Κ-15:
Τερματοφύλακες: Ελευθέριος Μανασίδης, Γιώργος Νικολαϊδης
Αμυντικοί: Ιορδάνης Χατσίδης, Αθανάσιος Φιλιππιάδης, Λέον Σνάουτσνερ, Θεόδωρος Καλπάκης, Νικόλαος Τελίδης, Λάζαρος Δημητρακόπουλος, Άγγελος Μπάσδας, Ιωάννης Τοπαλίδης
Μέσοι: Μάριος Ματέρα, Χρήστος Δεμίρης, Γρηγόριος-Αλέξανδρος Παπαδόπουλος, Κωνσταντίνος Μίσχος, Χριστόφορος Λαζαρίδης, Ιωάννης Γκέρσος, Ιωάννης Τσιάλης, Αουρέλιο Σέφα.
Επιθετικοί: Νικόλαος Χαλδέζος, Κωνσταντίνος Σούβλατζης, Ιωάννης Ανδρονούδης, Αλέξανδρος Μπουκλάς, Φώτιος-Γεώργιος Μεταξάς, Δημήτριος Μηντής, Αναστάσιος Γκαβανούδης
Ας σημειωθεί ότι ο ο ΠΑΟΚ είχε από τους χαμηλότερους μέσους όρους ηλικίας στο πρωτάθλημα (14,87 έτη).