Παρασκευή, 17 Μαΐου, 2024

Εκπληκτικός ΠΑΟΚ κέρδισε με 8-0!

Για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Women’s Football League, ο ΠΑΟΚ Morris υποδέχθηκε στο αθλητικό κέντρο του Δικεφάλου τις Σειρήνες Γρεβενών, τις οποίες και… διέλυσε με 8-0!

Οι «ασπρόμαυρες» ήταν καταιγιστικές από την έναρξη του αγώνα και με ένα γρήγορο χατ-τρικ της Παπαδοπούλου, προηγήθηκε με 3-0. Η Ελληνίδα φορ σκόραρε στο 12′, στο 24′ και στο 34′, ενώ το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με το σκορ στο 4-0, με την Έσε Ακίντα να σκοράρει στο 36ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ Morris μπήκε με τα… φρένα σπασμένα, αφού μέχρι το 52′, το σκορ από 4-0 είχε γίνει… 8-0! Στο 46′ οι φιλοξενούμενες πέτυχαν αυτογκόλ και δευτερόλεπτα μετά η Παπαδοπούλου ολοκλήρωσε το καρέ τερμάτων κάνοντας το 6-0. Στο 51ο λεπτό, οι Μόνιμες Πρωταθλήτριες Ελλάδος έκαναν το 7-0 με την Έσε Ακίντα και δευτερόλεπτα μετά η Μαρία Μήτκου έκανε το 8-0.

Από εκεί και πέρα ο ρυθμός της αναμέτρησης έπεσε, με τον Θαλή Θεοδωρίδη να δίνει χρόνο συμμετοχής στην 18χρονη τερματοφύλακα Σύλια Κατεργιαννάκη, αλλάζοντας τη Νίχαους, αλλά και στην 16χρονη Ηλέκτρα Τζούρτζεβιτς. Το 8-0 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Θαλή Θεοδωρίδη το Σάββατο 25 Νοεμβρίου στις 13:45, όπου και θα υποδεχθεί στις εγκαταστάσεις της Νέας Μεσημβρίας την ΑΕΚ, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

ΠΑΟΚ Morris – Σειρήνες Γρεβενών: 8-0

Τα γκολ: Παπαδοπούλου 12′, 24′, 34′, 47′ Ακίντα 36′, 51′, Μήτκου 52′, Αυτογκόλ 46′