Πέμπτη, 16 Μαΐου, 2024

«Διέλυσε» τον Κορυδαλλό στην πρεμιέρα

Για την πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος της Α1 χάντμπολ γυναικών ο ΠΑΟΚ Mateco υποδέχθηκε στο κλειστό της Μίκρας τον Κορυδαλλό, του οποίου και επικράτησε εύκολα με 49-16.

Από το ξεκίνημα ο ΠΑΟΚ έδειξε τις διαθέσεις του παίρνοντας προβάδισμα με 6-2 στο δεκάλεπτο, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ανέβασε την διαφορά σε διψήφιο αριθμό γκολ, με 17-7. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον Δικέφαλο να έχει ξεκάθαρο προβάδισμα νίκης με 23-8.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Δημήτρης Πελεκίδης είχε την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής και στις παίκτριες που ξεκίνησαν από τον πάγκο, με τις Νταμπλούχες Ελλάδας να ελέγχουν στον απόλυτο βαθμό το παιχνίδι και έφτασαν άνετα στη νίκη, με το τελικό σκορ να είναι 49-16.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Δημήτρη Πελεκίδη το επόμενο Σαββατοκύριακο (8 ή 9 Οκτωβρίου) όπου και θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας το Πανόραμα.

ΠΑΟΚ – Κορυδαλλός: 49-16

Κυριάκος: «Ευχαριστούμε την πιο υπέροχη Τούμπα των τελευταίων ετών»

Mε ανάρτησή του ο Κυριάκος Κυριάκος στάθηκε στην τρομερή δύναμη που έδωσε στην ομάδα η Τούμπα, ζητώντας απ' όλους...