Κυριακή, 19 Μαΐου, 2024

Δεν τα κατάφερε κόντρα στη Δράμα ο ΠΑΟΚ

Για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Handball Premier ο ΠΑΟΚ υποδέχτηκε στο κλειστό της Μίκρας τη Δράμα, με την οποία έμεινε στο ισόπαλο 29-29. Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε πολύ καλά το παιχνίδι και πήρε προβάδισμα στο δεκάλεπτο με 5-3, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Δικέφαλος έφτασε σε διπλάσιο σκορ με 8-4. Η Δράμα επέστρεψε και μείωσε σε 9-8, ενώ στο 25ο λεπτό πέρασε μπροστά με 9-10. Τελικά, ο ΠΑΟΚ ήταν αυτός που πήγε μπροστά στην ανάπαυλα με 13-12.

Παρόμοια η κατάσταση και στο δεύτερο ημίχρονο, με την Δράμα να μπαίνει πιο δυνατά και με 0-3 σερί, πήρε προβάδισμα με 13-15. Στο 40′ η ομάδα του Γούσιου πέρασε ξανά μπροστά με 21-20 και διατηρούσε το προβάδισμα το οποίο στο 50′ ήταν 25-23 υπέρ του Δικεφάλου. Στην τελική ευθεία της αναμέτρησης, η Δράμα ισοφάρισε στο 56′ σε 28-28, με το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα να είναι 29-29.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Παναγιώτη Γούσιου, το ερχόμενο Σάββατο (7/10) στις 18:00 απέναντι στον νεοφώτιστο ΓΑΣ Κιλκίς, σε εκτός έδρας παιχνίδι.

ΠΑΟΚ – Δράμα: 29-29

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-3, 8-4, 9-8, 9-10, 13-12 (ημχ.) 15-16, 21-20, 23-21, 25-23, 28-27, 29-29.

«Σήκωσέ το ΠΑΟΚάρα!»

Σε προσωπικές του τοποθετήσεις κατόπιν της εντός έδρας ήττας του ΠΑΟΚ από τον Παναθηναϊκό στο PAOK Sports Arena με...