Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

«Χοντρή» γκέλα με Κηφισιά ο Παναθηναϊκός, μόνος 2ος ο ΠΑΟΚ

Tελικά τα παιχνίδια λήγουν κι όταν δεν κερδίζει ο Παναθηναϊκός, σε αντίθεση με όσα έλεγε ο Τερίμ μετά τη ρεβάνς κυπέλλου εναντίον του ΠΑΟΚ την περασμένη Τετάρτη…

Κόντρα στην Κηφισιά ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ στο 37΄ με τον Παλάσιος. Στο 64΄ οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Σένκεφελντ και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Αράο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας της ομάδας του, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Στις καθυστερήσεις η Κηφισιά έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Μπιφουμά (δοκάρι) για να πάρει τη νίκη.

Στη βαθμολογία, η ΑΕΚ έχει 55 βαθμούς, ο ΠΑΟΚ έμεινε μόνος δεύτερος με 54, ο Παναθηναϊκός έχει 52, ενώ ο Ολυμπιακός μετράει 50 βαθμούς.

Ιωάννα Χαραλάμπους: «Αν υπάρχει θέληση, όλα είναι δυνατά»

Οι καθημερινές προσπάθειες των νεαρών παικτών του ΠΑΟΚ, που διαμένουν στο Σπίτι των ακαδημιών, δεν εξαντλούνται στις προπονήσεις, αφού...