Κυριακή, 19 Μαΐου, 2024

Άνετος και ωραίος ο ΠΑΟΚ!

Για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Handball Premier, ο ΠΑΟΚ υποδέχθηκε τον Αερωπό Έδεσσας, του οποίου και επικράτησε εύκολα με 32-17, με τον Δικέφαλο να πετυχαίνει την τρίτη του σερί νίκη στο πρωτάθλημα.

Νευρικά ξεκίνησε το παιχνίδι ο ΠΑΟΚ, ωστόσο βρήκε πολύ γρήγορα τα πατήματά του, παίρνοντας προβάδισμα με 7-3 στο 15′. Οι «ασπρόμαυροι» διατήρησαν το σταθερό τους προβάδισμα με 12-6 στο 20′ και κατάφεραν μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου, να το ανεβάσουν στα οκτώ τέρματα, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 15-7.

Με το… καλημέρα του δευτέρου ημιχρόνου, ο ΠΑΟΚ έφτασε σε διψήφιο προβάδισμα με 18-8. Αυτό έδωσε την δυνατότητα στον Στέλιο Σεϊρεκίδη να χρησιμοποιήσει όλους τους διαθέσιμους παίκτες που είχε, με τον Δικέφαλο να φτάνει σε άνετη επικράτηση με 32-17.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Στέλιου Σεϊρεκίδη το Σάββατο 25 Νοεμβρίου, όπου στις 18:00 θα αντιμετωπίσει ως τυπικά φιλοξενούμενος στο κλειστό της Μίκρας τον ΑΕΣΧ Πυλαίας, για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

ΠΑΟΚ – Αερωπό Έδεσσας: 32-17

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-2, 7-3, 9-3, 12-6, 15-7 (ημχ.) 20-8, 22-11, 23-13, 26-14, 29-17, 32-17