Παρασκευή, 17 Μαΐου, 2024

«Σφυροκόπησε» την Γιουνάιτεντ η Γουέστ Χαμ (video)

Για την 18η αγωνιστική της Premier League, η Γουέστ Χαμ επικράτησε 2-0 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο London Stadium και έπιασε την 6η θέση με 30 βαθμούς.

Η ομάδα του Έρικ Τεν Χάγκ έχασε μεγάλη ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο να ανοίξει το σκορ με τον Γκαρνάτσο να μην μπορεί να νικήσει σε τετ α τετ τον Αρεολά.

Στο δεύτερο μέρος τα Σφυριά μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και στο 72ο λεπτό έκαναν το 1-0 με τον Τζάρεντ Μπόουεν. Έξι λεπτά αργότερα ο Κούντους πήρε την μπάλα στη άκρη της περιοχής και με όμορφο σούτ διαμόρφωσε το τελικό 2-0 για τους γηπεδούχους.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα η Γιουνάιτεντ έμεινε στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα και αγνοεί την νίκη στα τελευταία τρία παιχνίδια.