Τρίτη, 14 Μαΐου, 2024

Βαριά ήττα για τον ΠΑΟΚ…

Για την 3η αγωνιστική της Α1 μπάσκετ γυναικών, ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ υποδέχθηκε τον Παναθηναϊκό στο PAOK Sports Arena, από τον οποίο και ηττήθηκε με 73-106. Ισορροπημένα ξεκίνησε το παιχνίδι, με τον Παναθηναϊκό να παίρνει προβάδισμα με 12-17 2:30 πριν το τέλος του δεκαλέπτου. Οι φιλοξενούμενες ανέβασαν ακόμα πιο πολύ την διαφορά, με την πρώτη περίοδο να ολοκληρώνεται με 18-27.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ ισορρόπησε το παιχνίδι και με πρωταγωνίστρια την Ουόκερ, μείωσε το σκορ στους τέσσερις πόντους (36-40), όμως οι φιλοξενούμενες ξέφυγαν ξανά με 36-46, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με το σκορ στο 39-46.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, ο Δικέφαλος δεν μπόρεσε να ακολουθήσει τον ρυθμό του Παναθηναϊκού, ενώ υπήρχαν και κάποια… φαλτσοσφυρίγματα υπέρ των «πράσινων», με αποτέλεσμα, ο Παναθηναϊκός να ξεφύγει αρχικά στους 13 (54-67) ενώ η περίοδος ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 56-75.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, το παιχνίδι είχε γίνει τυπική διαδικασία, με τον Παναθηναϊκό να ξεφεύγει στο +25 (61-86) οκτώ λεπτά πριν το φινάλε και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης ήταν 73-106.

Επόμενο αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Άγγελου Αγγελίδη είναι την Κυριακή 29 Οκτωβρίου στις 12:30, όπου θα αντιμετωπίσει στην Κρήτη τον ΟΑ Χανίων, για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός: 73-106

Τα δεκάλεπτα: 18-27, 39-46, 56-75, 73-106

Άγριος καυγάς ανάμεσα σε Εμπαπέ και Αλ Κελαϊφί

Σύμφωνα με την Parisien, Κίλιαν Εμπαπέ και Νασέρ Αλ Κελαϊφί ήρθαν σε έντονη αντιπαράθεση λίγα λεπτά πριν από το...